İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon’un Araklı İlçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. 16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği ile ilgili referandum kapsamında Trabzon’da ilçelerde vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Soylu’ya, AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu eşlik etti. Araklı’da Bakan Soylu, büyük bir coşku ile karşılanırken halk buluşmasında meydanın büyük oranda dolduğu görüldü. 

Araklı’da yapılan halk buluşmasında ilk olarak Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi konuştu. Çebi, “Araklı ilçemiz Trabzon’un 2. Büyük ilçesi olarak ilçemiz en üst seviyede destek verecektir. Araklı ilçemize vermiş olduğunuz büyük desteklerden dolayı Araklı olarak sizlere teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi. 

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora ise, “Bugün bakanımızla ilçelerimizi ziyaret ediyoruz. Sayın Bakanımız milletimizle kucaklaşıyor. Dün Samsun’da gece saat 1’e kadar milletimizle bir arada oldu. Saat 04:00’a kadar Bakanlıkta çalıştı. Ben dedim sabah Trabzon’a gidemeyebiliriz. Aynı heyecanla koşuşturma içerisinde ve milletimize hizmet ediyor. Biz onun koşuşturmasını gördükçe mahcup duruma düşüp daha çok çalışmamız gerektiğini düşünüyoruz” dedi. 

GÜCÜMÜZ NEYE YETİYORSA… 

İçişleri Bakanı Soylu ise, “Trabzon’a geldiğimiz andan itibaren bütün yorgunluğumuz şu bakışlarınızla, şu samimiyetinizle geçmektedir. Minnettarız, müteşekkiriz. Kıymetli Araklılar, hatırlıyorum yaklaşık 1,5 yıl önce burada bulunduğum süre içerisinde dedim ki Araklı’nın inşallah milletvekili olacağız, gücümüz neye  yetiyorsa onu yerine getireceğiz.. Allah’a hamdolsun, bugüne kadar gücümüz yettiği kadar hizmetkar olmaya çalıştık. İnşallah bir kusur işlememişizdir.. 

Size bugün 2 selam getirdim. Bunlardan birincisi yaklaşık 15 yıldır bu ülkeyi idare eden ülkemizi yarınlara götürmek için büyük mücadelenin altına imza atan, büyük değişimin altında imzası olan, kalkınmanın altında imzası olan “Ve ben sadece Allah’ın önünde eğilirim” diyen kıymetli Cumhurbaşkanımızın selamını getirdim.  Bir de nereye bakarsanız hizmetlerini gördüğünüz kıymetli başbakanımızın, köprülerde, Marmaray’da onu gördüğünüz kıymetli başbakanımız Anadolu’nun güzel insanı Binali beyin selamlarını götürdüm. 

Hep gözyaşlarımızı dışımıza akıtmadık, yıllarca bu millet gözyaşlarını içine de akıttı. Bize öyle dersler vermeye çalıştılar ki öyle dersler vermeye çalıştılar ki bir gün 1960 darbesi, bir gün bu ülkenin başbakanını asarak terbiye etmeye çalıştı. Bunları bu ülkede biz yaşadık, başka ülkelerde yaşamadılar. Bizi faizlerle, mezhep üzerinden, kıyafetler üzerinden sorgulayarak terbiye etmeye çalıştılar. Gezi Olayları, 6-7 ekim olayları, en sonunda kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuzda hayatına kast ederek terbiye etmeye çalıştılar. Bunlar Türkiye’de oldu. Bunları yıllardan beri yaşıyoruz. 

PATRONLARI DEĞİŞTİRİYORLAR

Patronlarımızı değiştiriyorlar. Bir gün medya, uluslar arası sermaye, elinde silah olan darbe gerçekleştirenleri bizim patronumuz yapıyorlar. 16 Nisan tarihi bir şeyin haykırışıdır.. Patron Uluslar arası sermaye, Anayasa Mahkemesi, Darbeciler değildir patron millettir. 7 Haziran’ı hatırlıyorsunuz değil mi? 7 Haziran’da hükümet kurulmamıştı. Hepimiz acaba ne olacak diye düşündük. Vatandaşımız da milletimiz de “Acaba ne olacak ne ortaya konacak”  Birileri elini ovuşturdu… Ne dediler biliyor musunuz? “Yapın 3. Boğaz köprüsünü, yapın 3 havalimanı bk bakalım nasıl işletiriz. Siz paralarınızla yapın biz faizlerle yaptıklarınızın hepsini üzerimize alırız” dediler. HDP ne  dedi, “T.C.’yi Türkiye Cumuriyetini tükürüğümüzle boğarız” dedi. Nerede o şimdi… Kodeste, kodeste.. “Arkamızda YPG yaslanıyoruz” diyenler de aynı istikamette merak etmeyin.. 

HADİ BUGÜN ÖZERKLİK İLAN ETSENENİZE… 

Türkiye’ye büyük oyunlar, büyük tuzaklar hazırlıyorlar. En önemli bu tuzakları PKK terör örgütü, FETÖ ve paraşütle coğrafyamıza inen DAEŞ üzerinden yapmaya çalışıyorlar. Özerklik ilan edeceğiz dediler. Nereye Nusaybin, Yüksekova, Şırnak Cizre.. O gün sesiniz çok çıkıyordu. Hemen yüzde 10 oy aldılar ya milleti korkutarak, tehdit ederek… Şımardılar afraları tafraları her yeri inletiyordu.. O gün, “Özerklik ilan edeceğiz” dediler, bugün desenenize.. Hadi ilan edin, arkanızda kim varsa.. Hadi bugün ilan edin. Ancak alçakça haince eylem yaparsanız başka bir şey değil.. Biliniz ki yaptığınız her eylemden sonra cezasını daha ağır vereceğiz, daha ağır vereceğiz. Evlatlarımız orada, Lice’de.. Evlatlarımız bugün 30’un üzerinde operasyon yapıyor her tarafta.. Bilmenizi istiyorum bizimkiler kovalıyor onlar sıçan gibi kaçıyor sıçan gibi. Hiç merak etmeyin daha yeni başladık. Bütün dünyaya söylüyoruz, başımıza bela ettiğiniz birliğimize bela ettiğiniz bu PKK’yı bu topraklardan silip atacağız, silip atacağız.. Onlar zannettiler ki 15 temmuz oldu, zayıfladılar. Hayır daha güçlü olduk, bütün millet arkamızda. Güneydoğulu kardeşlerimiz de arkamızda onlar bu PKK illetinden kurtulmak için gün sayıyor, gün…61SAAT.COM
Etiketler: araklı, süleyman soylu, araklıfm, araklı haberleri, arkalı haber, tc içişleri bakanlığı