Araklı ilçesinde faaliyet gösteren İlgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimiz özel olan çocuklara ücretsiz eğitim ve ulaşım imkânlarıyla destek olmaya başladı.

 

İlgi, güven ve titizlik ilkesi ile özel olan çocuklarımızı daha güzel yarınlara hazırlıyor, özel eğitim hizmetlerini akılcı, yenilikçi ve ilkeli yaklaşımlar doğrultusunda yürüterek örnek ve öncü kurum olma yolunda ilerliyoruz.

 

Tüm öğrencilerimize hak ettikleri ve ihtiyaç duydukları eğitimi eksiksiz olarak vermeyi, bütünsel gelişimlerini sağlamaları için onlara rehberlik etmeyi, bilgi ve becerilerini artırarak onları kendine güvenen mutlu bireyler haline getirmeyi hedefliyoruz.

 

Öğrencilerimizin doğru davranış kalıplarını öğrenerek problemli davranışlarını en aza indirmeye çalışıyor, toplumsal uyumlarını artırmaya, sosyal becerilerini kullanabilecekleri fırsatlar yaratmaya ve velilerimizin sürece aktif katılımına olanak sağlıyoruz. Ayrıca öğrenci ve velilerimizin sahip oldukları hakları ile ilgili onları bilgilendirmek, onlara yol göstermek görevlerimiz arasındadır.

 

Dileğimiz çocuklarımızın yüzündeki gülümsemeyi daha da büyütebilmek ve gelecekleri için onları donanımlı birer birey haline getirmek.
Etiketler: araklı haberleri, ilgi özel eğitim ve rehabilitasyon